+421 948 708 008
ledco@ledco.sk

Fotovoltika na kľúč

Vypracujeme nezáväznú cenovú ponuku a následne spracujeme projekt pre Vašu elektráreň.

Dodávame kvalitné solárne panely renomovaných značiek Longi, Suntech, CanadianSolar ako aj spoľahlivé certifikované meniče Solax, Huawei, Victron, a iné.

Pri konštrukčných prvkoch sa zameriavame na certifikované systémy s rýchlou a spoľahlivou montážou za rozumnú cenu.

Využite aj finančný príspevok na fotovoltiku z projektu národnej Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry s názvom Zelená domácnostiam.

Kvalitný návrh je základom dobre fungujúceho systému

Fotovoltická (FV) energia, získavaná pomocou solárnych panelov, má mnoho výhod:

  • Fotovoltaická energia je obnoviteľný zdroj energie, ktorá je získavaná zo slnečného žiarenia, a je nevyčerpateľné a je k dispozícii po celom svete.
  • Nevytvárajú žiadne emisie skleníkových plynov alebo iných znečisťujúcich látok, ktoré by prispievali k globálnemu otepľovaniu, alebo zhoršovaniu kvality ovzdušia. FV systémy sú teda ekologicky šetrné a pomáhajú znížiť závislosť od fosílnych palív.
  • Po inštalácii solárnych panelov sú prevádzkové náklady fotovoltaického systému relatívne nízke.
  • Fotovoltaické systémy môžu významne znížiť náklady na elektrinu pre domácnosti aj podniky. Ak je systém dostatočne veľký, môže produkovať všetku potrebnú elektrinu, alebo dokonca nadbytočnú elektrinu, ktorú je možné predávať späť do siete.
  • Môžu byť inštalované takmer kdekoľvek, ak je k dispozícii slnečné žiarenie. To umožňuje využitie slnečnej energie v odľahlých oblastiach, kde nie je k dispozícii elektrická sieť, alebo ako záložný zdroj energie v prípade výpadku elektrického prúdu.
  • Majú dlhú životnosť, obvykle medzi 25 až 30 rokmi. Počas tohto času udržiavajú vysokú účinnosť a poskytujú spoľahlivý zdroj elektriny.
  • Fotovoltaické systémy umožňujú zníženie závislosti na tradičných energetických dodávateľoch a znižujú riziko zvýšenia cien elektriny. Vlastníctvo fotovoltaického systému dáva ľuďom väčšiu kontrolu nad ich energetickou nezávislosťou.

Konštrukcie

bezpečné a jednoduché  uchytenie fotovoltických panelov

Meniče

kvalitné meniče renomovaných výrobcov

Panely

vysokoúčinné FV panely s dlhou životnosťou

Batérie

spoľahlivé a výkonné LiFePo batérie

Regulácia

maximalizácia využitia pretokov a monitoring

Aj pri paneloch využívame technologické novinky ako je LONGI HiMo6

2. novembra 2022 predstavil popredný svetový výrobca solárnej techniky LONGi Hi-MO 6, svoj prvý fotovoltický panel určený výhradne pre globálny spotrebiteľský trh. Použitím vysokoúčinnej bunkovej technológie HPBC od LONGi dosahuje Hi-MO 6 maximálnu účinnosť 22,8 % v sériovej výrobe. Hi-MO 6 je navrhnutý tak, aby vyhovoval potrebám rôznych klientov, ponúka vynikajúcu účinnosť, bezpečnosť a estetiku. Viac si môžete prečítať tu.

Ukážka konštrukcie na šikmú strechu

Náš šikovný PV montážny systém pre šikmé strechy kombinuje robustnosť a flexibilitu za rozumné ceny. Technológia Clickstone a hliníkové profily uľahčujú montáž na šikmé strechy a celkovo skracujú montážne časy. Viac si môžete prečítať tu.

Aktívna ochrana proti elektrickému oblúku

Pri systémoch Huawei SUN je sa využíva najmodernejšia prevencia pred vznikom elektrického oblúku v DC vedení o ktorú sa stará umelá inteligencia.

Aktívna ochrana proti oblúku so samoučiacou schopnosťou nových oblúkových funkcií. Presná detekcia poruchy oblúka
pomocou algoritmu lokálnej neurónovej siete.

Rýchla ochrana proti poruche oblúka vypnutím meniča za 0,5 s. Viac si môžete prečítať tu.

Vybrané fotky z realizácií

led