+421 948 708 008
ledco@ledco.sk

Vonkajšie osvetlenie penziónu Zemiansky dvor

  • Realizátor: LEDCO s.r.o.
  • Dátum realizácie: 2020

Našou úlohou v tomto projekte bolo navrhnúť vonkajšie osvetlenie penziónu Zemiansky dvor, ktorého história siaha až do roku 1952, kedy táto budova slúžila ako bývalé družstvo JRD. Majitelia však boli otvorení novým možnostiach, a preto sa rozhodli budove dodať novú podobu. Malou súčasťou tejto veľkej premeny je aj naša práca. Keďže budova dýcha históriou, museli sme tento fakt zohľadniť a navrhnúť osvetlenie tak, aby vynikli všetky vzácne prvky budovy, predovšetkým však samotná veža, ktorá je dominantou tejto budovy.

Použité svietidlá

Vonkajšie osvetlenie penziónu si vyžaduje precíznu prípravu a správny výber svietidiel. My sme vybrali svietidlá od svetovo známych značiek ako je iGuzzini, DEKO, FLOS, SLV alebo LEDS C4. Vybrali sme kombináciu viacerých typov svietidiel tak, aby čo najefektívnejšie plnili svoju úlohu. Išlo však predovšetkým o bodové svetlá, pomocou ktorých sme osvetlili konkrétne časti budovy, čo prispelo k dotvoreniu celkového dojmu a prostredia. Okrem samotnej budovy sme tieto svietidlá navrhli aj na osvetlenie zelene, konkrétne stromov, pozdĺž celej budovy. Súčasťou nášho projektu je aj návrh osvetlenia sochy sv. Izidora, patróna roľníkov, ktorý víta návštevníkov pri vstupu do areálu.

Penzión Zemiansky dvor hosťom ponúka rodinnú atmosféru, elegantnú architektúru spojenú s historickými prvkami a príjemný štandard ubytovania.  Zemiansky dvor taktiež disponuje aj príjemným a štýlovým zázemím Gazdovskej izby pre obchodné rokovania, školenia, semináre, konferencie či firemné podujatia, ale aj rodinné oslavy.