+421 948 708 008
ledco@ledco.sk

LED svietidlá v lobby priestore v OC Eurovea

Ďalšou etapou rekonštrukcie interiéru v obchodnom centre Eurovea boli eskalátorové priestory, ktoré slúžia hlavne ako vstupy z podzemných garáži. Zákazníci už pri vystúpení z auta a prejdení k prvým pohyblivým schodom podvedome vnímajú všetky priestory, čo ich nepriamo pozitívne alebo negatívne ovplyvňuje. Nemalú úlohu v tom zohráva aj osvetlenie.

  • Realizátor: LEDCO s.r.o.
  • Dátum realizácie: 2018

ZADANIE

Tak ako v predošlej etape, tak aj v tejto bol dizajn výrazne ovplyvnený interiérovým návrhom. Opäť hlavnou doménou svietidiel boli nepravidelne rozmiestnené, na mieru pripravené LED trojuholníky vyrobené pomocou presných CNC obrábacích centier Triumph. Kvalitatívne neboli podcenené ani polykarbonátové difúzory z PMMA od renomovanej nemeckej značky. Ponúka optimálnu priepustnosť so zachovaním dokonalej rovnomernosti svetla.
V rámci LED technológie sme opäť využili pevné LED moduly so Samsung čipmi, so špeciálnou širokouhlou optikou pre dokonalý rozptyl svetla pri danej výške svietidiel. Rovnaký princíp sa využíva aj v moderných LED obrazovkách a displejoch.
K navrhnutej grafike sa po stenách nepravidelne rozmiestnili LED línie s kvalitnými LED pásmi. Stropná sadrokartónová časť bola doplnená o hliníkové profily s LED modulmi a značkovými LED napájacími zdrojmi Osram a TCI.

VÝSLEDOK

Samotnou farebnou kombináciou, nepravidelným rozmiestnením a kvalitným LED osvetlením pôsobí priestor mimoriadne sviežo a moderne. Vďaka súhre dizajnu a riešenia osvetlenia sa podarilo preniesť pozitívne vnímanie obchodného centra až k najnižším podlažiam ako aj osvetlenie garáží.

Pôvodný stav

Pre porovnanie vám ponúkame k nahliadnutiu fotky z pôvodného stavu, pri ktorých si človek povie, že to stálo za to. Staré žiarivkové svietidlá – downlighty už nespĺňali svoj účel, častými výmenami svetelných zdrojov sa tam dostali zdroje, ktoré tam vôbec nepatrili. Nesprávna farba svetla a prílišné kontrasty jasných bodov a tmavých neosvetlených miest znižovali zrakovú pohodu a tým nepriamo ovplyvňovali zákazníkov už pri vstupe do obchodného centra.