+421 948 708 008
ledco@ledco.sk

Osvetlenie sauny

V spolupráci s architektom Ing. arch. Adamom Lukačovičom a realizátorom projektu Karolom Jurkasom sme sa spoločne podieľali na vytvorení príjemného domáceho prostredia pre oddych a saunovanie. Kombinácia dreveného obkladu v kontraste s antracitovou dlažbou a vhodne zvoleného decentného osvetlenia, ktoré spĺňa účel a pritom zachováva jednoduché línie, vytvára v celom priestore požadovanú intímnu atmosféru.

  • Architekt: Ing. arch. Adam Lukačovič
  • Realizátor: Woodtech - Karol Jurkas
  • Dátum realizácie: 2021

Od návrhu k realizácii

Už vyššie spomínaný architekt Ing. arch. Adam Lukačovič vytvoril návrh sauny ako miesta oddychu, ktoré predstavuje dokonalú súhru prírody a architektúry. Ako je možné vidieť, už v samotnom návrhu je zakomponované decentné osvetlenie na dotvorenie celkového dojmu a útulného priestoru. Preto bolo našou úlohou zvoliť čo najvhodnejší typ osvetlenia, ktorý by zapadol do konceptu, podieľal sa na intímnej atmosfére a bol pritom prakticky využiteľný.

Osvetlenie oddychovej časti/ochladzovací bazén

V oddychovej zóne a v miestnosti s ochladzovacím bazénom bol pozdĺž hornej časti použitý nenápadný, ale veľmi efektívny vodotesný LED pás NeonFlex so stmievaním. LED pás je ovládaný stmievačom ( RF / manuál ), ktorý je šikovne zabudovaný aj spolu s rozvodnou skriňou v drevenom obklade, no pritom je stále ľahko dostupný. Vďaka nemu si môže zákazník flexibilne nastavovať intenzitu jasu osvetlenia podľa vlastných preferencií.

Osvetlenie sauny

Pri výbere osvetlenia do samotnej saunovej časti bolo potrebné zvážiť nielen vlhkosť, ale aj vyššiu teplotu prostredia. Preto bol zvolený vodeodolný LED pás využívaný predovšetkým v kúpeľniach a saunách, ktorý je charakteristický práve vyššou tepelnou odolnosťou až do 85°C, čím zabezpečuje zákazníkovi bezpečné užívanie aj v neštandardných podmienkach a možnosť plnohodnotne si vychutnať čas pre seba v príjemnej atmosfére.

V projekte použité