+421 948 708 008
ledco@ledco.sk

Osvetlenie kaviarne Le Cafe Trnava

Projekt osvetlenie kaviarne v Trnave. Príprava projektu a dodávka svietidiel boli hlavnou požiadavkou investora pre veľmi útulnú kaviareň s ešte lepšou kávou. Kaviareň je rozdelená na dve časti a to fajčiarsku – terasovú časť a nefajčiarsku – barovú časť. Pre prvú časť, ktorá je viditeľná z exteriéru bolo nadefinované stmievanie, čo umožňuje nastavenie vhodnej intenzity osvetlenia podľa požiadaviek zákazníka.

  • Návrh: Investor
  • Realizátor: LEDCO s.r.o.
  • Dátum realizácie: 2015

Extra veľký stropný svetlík bol zvýraznený RGB led pásom, ktorý farebne jemne akcentuje celý priestor a tým sa zabezpečilo aj jeho samotné nočné zvýraznenie. V druhej barovej časti bola taktiež požiadavka na stmievanie, kde ale ako nosné osvetlenie sme použili LED svietidlá s mierne utopeným dizajnom, ktorý úplne eliminuje mieru oslnenia a tým zlepšuje svetelnú pohodu v priestore. Špeciálna 3D tapeta je zvýraznená dizajnovými nástennými svietidlami, ktoré umocňujú výsledný efekt kresby. Barová časť je osvetlená ultratenkou líniou so špeciálnym ALU profilom so šírkou len 7mm. Pestrý výber alkoholických nápojov a likérov bol farebne zvýraznený RGB LED pásom priamo zabudovaným do vstavaných presklených políc.

Celkový koncept bol zvolený minimalisticky, bez výrazného presvetlenia a množstva svietidiel. Projekt osvetlenia bral veľký ohľad na svetelnú pohodu a pútavý dizajn, aby v zákazníkoch evokoval príjemný pocit z priestoru, čo prispieva nemalou mierou k opätovnému návratu.

V projekte použité