+421 948 708 008
ledco@ledco.sk

Osvetlenie exteriéru RGB svietidlami

Osvetlenie exteriéru budovy bývalého Biskupského hostinca v mestskom parku na Sihoti v Nitre s RGB LED svietidlami. Biskupský hostinec dal postaviť v roku 1831 biskup Jozef Wurum, kde v tej dobe slúžil ako výletný hostinec a vaňové kúpele. Neskôr budovu prestavali na kaviareň. Po dlhých rokoch chátrania dostala táto kultúrna pamiatka novú tvár. Slúži ako reštaurácia a kaviareň pre širokú verejnosť, ale aj pre uzavretú spoločnosť na rôzne spoločenské akcie.

  • Realizátor: LEDCO
  • Dátum realizácie: 2015

Spoločnosť LEDCO s.r.o. navrhla a dodala efektné osvetlenie fasády s inteligentným riadením. Na základe vopred vypracovaných 3D vizualizácií sa klient rozhodol pre navrhovanú variantu s farebným RGB osvetlením.

Výhodou tohto riešenie je možnosť individuálne prispôsobiť farebnú ilumináciu budovy vzhľadom k prebiehajúcej akcie. Štandardne je využívaná teplá biela farba, ktorá sa hodí k celkovému vzhľadu a typológie budovy. Pri firemných večierkoch, oslavách a svadbách sa používajú rôzne svetelné scény, ktoré môžu byť zladené s farbou výzdoby alebo s firemným trademark-om.
Jednotlivé stĺpy na priečelí budovy sú osvetlené zemnými RGB reflektormi. Pre každé zemné svietidlo (každý stĺp) je možné individuálne nastaviť farbu a intenzitu osvetlenia. Osvetlenie môže byť statické alebo sa môže meniť na základe pripravených programov. Celý systém komunikuje cez DMX štandard (štandard pre scénické riadenie). Jednotlivé svetelné scény sú naprogramované podľa požiadaviek klienta a spúšťané na základe časového harmonogramu, prípadne ručne pomocou diaľkového ovládania.

V projekte použité