+421 948 708 008
ledco@ledco.sk

Návrh osvetlenia predajne Ozeta

Pri návrhu osvetlenia obchodných priestorov spoločností Ozeta sme sa zameriavali najmä na energetickú úsporu a spoľahlivosť svietidiel pri zaručení svetelno technických požiadaviek pre daný priestor. Predajne si vyžadujú spoľahlivé a variabilné riešenie osvetlenia.

  • Realizátor: LEDCO s.r.o.
  • Dátum realizácie: 2016

Ako pri väčšine obchodov sme aj tu vsadili na flexibilitu takzvaných koľajnicových (track) líšt a svietidiel. V koľajniciach je vedené 3-fázové napájanie, čím je možné jednoducho vytvoriť 3 rôzne spínané okruhy na jednej koľajnici. Táto napájacia lišta zároveň slúži ako držiak svietidiel, ktoré sa po nej dajú ľubovoľne posúvať a preskupovať medzi okruhmi.

Samotné track svietidlá sú vybavené modernými LED čipmi a spoľahlivými napájacími zdrojmi zaručujúcimi vysokú účinnosť a dlhodobú prevádzku. Uhol svietenie jednotlivých svietidiel bol prispôsobený jednotlivým častiam predajne. Úzke uhly vyžarovania boli využité pre nasmerovanie svetelného lúča na vystavený tovar a naopak širšie uhly sa využili na dosvetlenie priestorov predajne.

V projekte použité