+421 948 708 008
ledco@ledco.sk

Návrh osvetlenia pre rekonštruovaný tehlový dom s modernou prístavbou

  • Návrh: LEDCO s.r.o.
  • Dátum realizácie: 2020

V tomto projekte bolo našou úlohou navrhnúť osvetlenie pre rekonštruovaný tehlový dom s modernou prístavbou, v ktorom dominuje biela farba v kombinácii s prírodnými materiálmi. Požiadavkou investora bolo moderné, minimalistické a nadčasové osvetlenie pozostávajúce zo svetelných línií. Ide teda o osvetlenie, ktoré splní účel a pritom zachová čistotu a jednoduché línie. Na úvodnom stretnutí sme si definovali ciele návrhu a formu osvetlenia. Stanovil sa celkový rozpočet, ktorý nemal presiahnuť 6.000,- € za materiál. Následne po odovzdaní prvého návrhu sa upravovali detaily.

Dominantné osvetlenie

Vzhľadom na požiadavky investora sme za dominantné osvetlenie zvolili led pásy v hliníkových lištách, ktoré sa montovali do sadrokartónových profilov, pričom výber daných led pásov ovplyvnili viaceré faktory. Primárne išlo o samotné miesto a efektívnu funkčnosť. Tento typ osvetlenia bol umiestnený do dennej časti domu – do obývacej izby, kuchyne a na chodbu.

Nepriame osvetlenie

V nočnej časti domu, rovnako tak aj na dotvorenie priestoru v obývacej izbe, sme navrhli nepriame osvetlenie v podobe led pásov osadených do rohových hliníkových profilov, ktoré sme umiestnili na hranicu stropu. Je ich možné využívať spolu s hlavným osvetlením pre ešte väčšiu intenzitu svetla alebo samostatne, aby vytvárali príjemnú intímnu atmosféru.

Vstupná hala 

Ďalšou časťou, do ktorej bolo navrhnuté osvetlenie, je vstupná hala s pútavou tehlovou stenou. Do tohto priestoru sme okrem LED svetelných línií, ktoré pokračujú smerom do obývacej izby, naprojektovali aj bodové osvetlenie, ktoré nechá dokonalo vyniknúť zátišie pri stene z tehál a hneď na prvý pohľad pri vstupe do domu vytvára dojem útulného priestoru.

Kúpeľňa a toaleta

Okrem osvetlenia hlavných častí domu, sme navrhli led pásy aj do kúpeľne a toalety pre hostí.

Pôdorysné zakreslenie svietidiel

V projekte použité