+421 948 708 008
ledco@ledco.sk

Moderný dom s LED líniami

Čím ďalej tým viac sa stretávame s pochopením pre flexibilné lištové systémy osvetlenia aj v domácnostiach. Aj tento náš projekt osvetlenia moderného domu začrel to tejto oblasti a so zákazníkom sme sa zhodli, že track svietidlá budú pekným štýlovým doplnkom do kuchyne.

  • Návrh: Investor
  • Realizátor: Ledco s.r.o.
  • Dátum realizácie: 2019

Koľajnicové LED svietidlá (z anglického track; track systémy; lištové systémy) sú ideálnym variabilným riešením osvetlenia najmä v obchodoch a rôznych butikoch. Vhodné sú pre osvetlenie vystaveného tovaru, obrazov, sošiek a dekorácií. Myslíme si, že tento tip vyšiel a svietidlá veľmi dobre zapadli do dreveného interiéru v kombinácii s čiernou farbou. Navyše zákazníkovi dáva možnosť preskupiť svietidlá podľa vlastnej potreby. Či už silno osvetliť pracovnú dosku na kuchynskej linke, nasvietiť jedálenský stôl alebo upútať na drevený interiér.

Krásne prírodné drevo sa tiahne celým interiérom. Moderné drevené línie sme doplnili o svetelné LED línie vyrobené z hliníkových profilov v čiernej farbe, aby čo najviac zapadli do medzier medzi latkami a elegantne doplnili dizajn a zároveň vytvorili príjemné a účinné osvetlenie domácnosti.

Zaujímavý efekt sme dosiahli využitím svetelných línií v rohoch miestností. Nenápadným rohovým LED profilom s hranatým opálovým krytom sme vytvorili náladové takzvané akcentačné osvetlenie v obývacích miestnostiach.

Pri osvetlení chodby sme využili zápustné hliníkové profily s osadeným LED pásom, čím sa chodba opticky rozdelila do určitých segmentov a nepôsobí fádne. Línie dostatočne osvetľujú priestor chodby a je možné nastaviť ich intenzitu podľa potreby zákazníka.

Do takejto inštalácie je možné zabudovať napríklad pohybový senzor spolu so senzorom okolitého svitu. V takomto prípade by bolo možné osvetlenie nastaviť napr. tak, že LED pásiky by na chodbe cez deň nesvietili a v noci by sa automaticky rozsvietili na nejakú nízku úroveň svetla (napr. 1%). Následne pri detekcii pohybu sa môže osvetlenie zosilniť na plnú úroveň. Spomínaný spôsob riadenia osvetlenia je vhodný najmä ak máte v domácnosti malé deti a majú problém v noci trafiť na toaletu (nedočiahnu vypínač, …). Celú noc môže na chodbe svietiť takzvané anti-panické nočné osvetlenie.

Naopak výrazné línie krížom detskou izbou a spálňou sú nosným osvetľovacím prvkom izieb. S využitím konštrukčných hliníkových profilov pre výrobu svietidiel sa dĺžkam a variáciám medze nekladú.

Vonkajšiu terasu a prekrytie domu sme osvetlili exteriérovými stropnými svietidlami jednoduchého tvaru. Elegantne zapadajú do dizajnového konceptu a nijako nerušia celkový vzhľad rodinného domu.

V projekte použité