+421 948 708 008
ledco@ledco.sk

Moderné osvetlenie v exkluzívnom dome

V spolupráci s ateliérom GRUNT STUDIO a architektom Ing.arch. Matúšom Gálisom sme osvetlili moderný dizajnérsky kúsok medzi rodinnými domami. Interiér v kombinácii bielej a antracitovej farby spolu s drevom krásne ladí s jednoduchými líniami a veríme že vkusne zapadli do tohto konceptu aj svietidlá v interiéri a exteriéri či rôzne podsvietenia a doplnky.

  • Architekt: GRUNT STUDIO
  • Realizátor: LEDCO s.r.o.
  • Dátum realizácie: 2017

DENNÁ ČASŤ

Spoločný priestor tvorený dennou a kuchynskou časťou bol vytvorený s členitým dreveným stropom, čo vnuklo myšlienku zvýrazniť ho aj počas večerných hodín. Po viacerých testoch sme vybrali zafrézované rohové hliníkové profily s LED pásmi napojené na stmievanie, čím sme zabezpečili hlavné ale aj nepriame osvetlenie. Zároveň sa krásne vykreslila štruktúra dreva a taktiež sa mohol úplne vypustiť iný spôsob osvetlenia obývačky. Jediné doplnkové osvetlenie je výkonné LED osvetlenie zelenej steny, čo ešte viac celý interiér vtiahlo do prírody. Po dohode s architektom sme chceli vyplniť priestor nad kuchynským ostrovom niečim výnimočným, čo by sa takpovediac vznášalo a zjemnilo celkový priestor. Jasnou voľbou boli kruhové svietidlá od Vibie, ktoré sme nesúmerne rozmiestnili nad celú šírku kuchynského ostrova.

Osvetlenie schodiska a rôzne iné podsvietenia či už v spálni alebo v kúpeľniach sme pripravovali na mieru s nábytkármi, čo vzhľadom k náročnosti nebolo niekedy vôbec jednoduché. Svietidlá sme vyrobili prevažne z hliníkových profilov a osadili vhodnými LED pásmi.

Barový pult je nasvietený elegantnými zrezanými valcami z dielne LABRA. Tieto svietidlá nápadne pripomínajú bambusové drevo a svojím bodovým svetlom účinne osvetľujú pracovnú dosku bez akéhokoľvek oslnenia osôb v miestnosti. Celým domom sa tiahne séria bodových svietidiel zapustených v sadrokartónovom strope od španielskej značky LEDs-C4. Bez-rámové čierne svietidlá svojou nenápadnosťou a elegantným dizajnom vkusne osvetľujú celý interiér a je možné nasmerovať lúč svetla či už na steny alebo smerom nadol.

Štýlové vypínače a elektroinštalačný materiál renomovanej belgickej značky NIKO boli už len čerešničkou na torte.

MIESTNOSŤ PRE CHLAPOV

Snáď najpútavejším svietidlom je strop v oddychovej miestnosti. Áno, svetelný strop a nie malé svietidlo. Celá miestnosť je osadená strečovou svetlo-priepustnou fóliou Barrisol. Vo vnútri pod fóliou sme nainštalovali našu patentovanú LED technológiu pre podsvietenie veľkých plôch. Celý strop je možné stmievať a tým vytvoriť príjemné osvetlenie, ktoré nežiari silno z jedného bodu ale rovnomerne osvetľuje celú izbu. Takáto forma osvetlenia pripomína pobyt na dennom svetle a rovnako ako v prírode sa dá kombinovať a ovládať farba svetla v závislosti od nálady používateľov alebo od aktuálnej polohy slnka na oblohe.

EXTERIÉR

V exteriéri sme využili pre osvetlenie fasády, rôznych drevín a doplnkov v záhrade nástenné a zemné LED svietidlá Kapego. Nezameniteľným kúskom v záhrade tohto domu sú stĺpikové lampy s imitáciu hrdzavej ocele opäť od značky VIBIA. Všetky tieto svietidlá citlivo doplnili luxusný dizajn v exteriéry a zároveň príjemne osvetlili večernú scenériu.