+421 948 708 008
ledco@ledco.sk

Moderné LED osvetlenie v prírode

Moderná architektúra citlivo vsadená do krásnej prírody bola pre nás malou výzvou aké svietidlá použiť, aby sme dizajn v interiéry doplnili a zároveň aj účelne osvetlili. Projekt osvetlenia v zovretí krásnej prírody začal samotnou obhliadkou priestoru a priamou konzultáciou s investorom. S celkovej komunikácie bolo zrejmé, že dôraz bude kladený na eleganciu s potrebnou dávkou funkčnosti. Požiadavka bola taktiež na modernú a úspornú LED technológiu s vysokým indexom kvalitatívnych parametrov.

  • Architekt: APEX A s.r.o.
  • Realizátor: LEDCO s.r.o.
  • Dátum realizácie: 2016

Komunikačné priestory, kúpeľňa a kuchyňa bola osvetlená elegantnými prisadenými svietidlami talianskej značky. Pracovný priestor v kuchynskej časti bol prisvetlený LED ALU profilom s výkonným LED pásom, čo zabezpečilo svetelnú pohodu pri akejkoľvek činnosti. Spodný sokel kuchynskej linky bol akcentovaný taktiež LED pásom v plochom ALU profile. Pre hlavnú dennú a zároveň aj obývaciu časť boli pripravené tri alternatívy svietidiel, kde investor si vybral kvalitnú taliansku značku FLOS a jej rodinu svietidiel pozostávajúcu zo závesného svietidla a štvoricou prisadených bodových svietidiel s LED svetelnými zdrojmi.

Točené schodisko vsadené do tubusu ponúklo možnosť príjemného osvetlenia použitím svetelného stropu – Barrisol, kde hlavné biele osvetlenie bolo doplnené o RGB LED osvetlenie a tým si zákazník vie kolorovať schodisko podľa individuálnych požiadavok. V nočnej časti na prvom poschodí boli využité zafrézované ALU profily osadené v strešnom zlome spolu s využitím kvalitných LED pásov. Exteriérové osvetlenie hrá dôležitú orientačno – bezpečnostnú úlohu, nakoľko v okolí nie je umiestnené žiadne verejné osvetlenie.

Terasa bola pozične ohraničená zemnými zápustnými LED svietidlami a priestor osvetlený s vhodne umiestnenými nástennými LED svietidlami s využitím pohybových senzorov.