+421 948 708 008
ledco@ledco.sk

Exteriérové osvetlenie McDonald’s v Trnave

V tomto projekte sme sa zamerali na exteriérové osvetlenie, jeho návrh a realizáciu, pre známy reťazec McDonald's. Našou úlohou bolo upriamiť pozornosť na moderný, no stále útulný dizajn tak, aby bolo osvetlenie predovšetkým funkčné, ale aby zároveň pozdvihlo celkový dojem z budovy a jej okolia. McDonald's je frekventovane navštevovanou prevádzkou, preto je dôležité dbať na každý detail, aby si zákazníci odnášali pocit maximálneho komfortu.

  • Klient: McDonald's
  • Realizátor: LEDCO s.r.o.
  • Dátum realizácie: 2020

Na zvýraznenie efektu lamelovej fasády sme zvolili LED exteriérové osvetlenie v podobe farebného wallwasher svietidla. Tento typ svietidla disponuje farebnou RGB variabilitou, ktorú považujeme za veľkú výhodu, nakoľko nám touto vlastnosťou dáva možnosti hrať sa s farbami a dosiahnuť tak lepšiu viditeľnosť reštaurácie. Ďalším plusom je naozaj jednoduché RGB ovládanie. Čo sa týka LED osvetlenia zázemia a kancelárie, tu sme použili priemyselné a kancelárske svietidlá v podobe LED panelov. Pri tomto type osvetlenia odporúčame používať značky ako je Philips, Ledvance alebo Sylvania.

Pre efektné exteriérové osvetlenie stromov osadených v kamienkovom lôžku sme zvolili LED NeonFlex pás od značky COLORS. Okrem LED pásu sme pre pútavé osvetlenie zelene a korún stromov použili aj doplňujúce zemné svietidlo Naboo 534034 (3000K) od značky ARES. Okrem uvedených svietidiel sme pre zachovanie architektonického návrhu do projektu zakomponovali aj dizajnové svietidlá Twilight Canberra od dodávateľa iGuzzini. Umiestnili sme ich ako doplnok osvetlenia exteriéru a parkoviska.