+421 948 708 008
ledco@ledco.sk

Elegancia vo svetle

Elegantný projekt osvetlenia s využitím zapustených LED downlightov TRILUM a tvarovo dynamických svietidiel rôznych dizajnových značiek. Požiadavkou investora bolo použitie úspornej LED technológie a vysokej kvality svetla. Okrem priamej úspory na elektrickej energie je veľkou výhodou je minimálne priame vyžarovanie tepla a tým súvisiace prehrievanie priestoru. Výsledkom by bola zvýšená záťaž klimatizačnej jednotky, čo sa prejaví na celkovej spotrebe elektrickej energie.

  • Realizátor: LEDCO s.r.o,
  • Dátum realizácie: 2016

OBÝVACÍ PRIESTOR

Nosným prvkom obývacej izby je nadčasové svietidlo od prestížnej talianskej značky Artemide, ktorý dodáva priestoru punc kvality a estetiky. Pre funkčné osvetlenie boli po oboch stranách komunikačnej zóny doplnené dvojité bezrámikové LED downlighty značky Trilum. Kolorovanie priestoru podľa aktuálnej nálady má za úlohu RGB LED pás umiestnený v sadrokartónovej nike nad deliacou priečkou, kde bol použitý elegantný rohový hliníkový profil LC-1515, ktorý sa postaral o dokonalé rozptýlenie svetla bez nežiadúcich tieňov.

JEDÁLEŇ

Druhý nemenej dôležitý priestor s dominantným jedálenským stolom bol nepriamo osvetlený s LED pásom v sadrokartónovom podhľade v kruhovom tvare a v strede bolo umiestnené závesné svietidlo v dynamicko-plastickom tvare značky Linea Light. Svetelná pohoda bola dotvorená lokálnym osvetlením jednotlivých políc v skriňovej zostave, čoho výsledkom bolo jemné zvýraznenie položených predmetov. Elegancia a jednoduchosť bola hlavnou prioritou.

KOMUNIKAČNÁ ZÓNA

Charakterickou vlastnosťou chodby je čistota priestoru a s tým spojené použitie bielej farby. Pre bodové osvetlenie boli použité zapustené downlighty Trilum rovnakej rodiny ako v obývačke, len v menšej verzii. Dosiahla sa tým tvarová súvislosť jednotlivých priestorov. Prílišná čistota bola opticky prerušená dubovou policovou vitrínou, kde na zadnú stenu bolo vložené pieskované sklo a plošne podsvietené modernou LED MATRIX technológiou. Vzhľadom k obtiažnej údržbe bola táto technológia jedinou možnosťou výberu, nakoľko sa jedná najspoľahlivejšie a bez údržbové riešenie pre backlight podsvietenie.

KÚPELŇA

Typové pokračovanie vybraných svietidiel bolo aj v kúpeľnovej časti, kde boli vybrané taktiež zapustené LED downlighty značky TRILUM, len v dvojitej verzii.