+421 948 708 008
ledco@ledco.sk

Apartmán v srdci hôr

Osvetliť krásny apartmán v srdci prírody bolo pre nás krásnou výzvou, nakoľko sme obhliadku mohli spojiť s návštevou krásnej turisticky aktívnej oblasti. Hlavným cieľom projektu osvetlenia bolo priniesť do apartmánu v horách čo najviac prirodzeného svetla, s pocitom ako keby ste boli neustále vonku v prírode. Zároveň bolo potrebné dodržať interiérový dizajn a nenarušiť ho príliš výraznými svietidlami.

  • Architekt: APEX A s.r.o.
  • Realizátor: LEDCO s.r.o.
  • Dátum realizácie: 2017

Popis riešenia

Kvôli požiadavke vtiahnuť čo najviac prírodu do interiéru apartmánu sme sa rozhodli v prevažnej väčšine použiť svetelné fólie v dennej časti apartmánu a tým simulovať svetlo ako z oblohy. Nasledovné noty boli predpisom k výslednému mäkkému osvetleniu.

Osvetlenie apartmánu sme začali samotnou vstupnou chodbou, ktorá pôsobí veľmi stiesnene. Svetelný strop sme použili po celej ploche stropu, čo opticky priestor vystrelilo do nekonečnej výšky. Klient tým zároveň získal optimálne osvetlenie šatníka a ale aj samého seba pred odchodom z objektu. S nábytkármi sme museli ešte doriešiť technický detail upnutia napnutej fólie o vstavanú skriňu, čo vo finále vyriešilo extra spevnenie horného dreveného záklopu.

Denná časť

Pokračovali sme následne s hlavnou dennou časťou apartmánu, čo tvorila priestranná obývačka s veľkým oknom ktorý umocňuje kontakt s prírodou, spojená s jedálňou a kuchynským priestorom. Tu sme taktiež pokračovali s minimalizmom a použitím svetelných stropov – Barrisolom. Stredovú časť sme spestrili na detail dokonalými bezrámikovými svietidlami (trimless) od spoločnosti Deltalight. Po okrajoch sme svetelnými fóliami dotiahli denné svetlo do centra diania. Podľa nálady, prípadne aktuálneho diania v apartmáne so môže klient zmeniť koloritu priestoru zabudovaným obvodovým RGB osvetlením pod Barrisolom.

V kuchyni sme sa zamerali na dokonalú intenzitu osvetlenia, nakoľko je to priestor bez denného svetla (bez okien). Taktiež ako na chodbe sme aplikovali svetelný strop po celej stropnej časťi a tým navodili dojem svetlíka. Samozrejme pod kuchynskú linku prišiel LED pás v ALU profile na doplnenie osvetlenia pracovnej dosky.

V izbách sme zachovali dotyk prírody a osvetlenie sme vyriešili s drevenými svietidlami z slovenskej produkcie značky Trilum. Na mieru vyrobené svietidlá sa vonkajšou povrchovou úpravou prispôsobili nábytkovej časti a tým dokonale zladili priestor.

Už len drobnosť pre osvetlenie apartmánu bolo dokončiť kúpelňu a toalety, kde sme využili osvedčenú kombináciu zrkadlového svietidla z ALU profilu a výkonného LED pásu.

Veríme, že uvedený projekt pôsobí na vás tak príjemne, ako na náš projekčný tím.

V projekte použité