Nábytok a bývanie 2016 v Nitre

 
Pokračovanie úspešnej série výstavného maratónu na veľtrhu Nábytok a Bývanie v Nitre 2016. Je to medzinárodný veľtrh bývania, dizajnu a architektúry, kde sme priniesli kúsok prírody spojenú so svetlom.
Svoju zaslúženú premiéru tu malo výnimočné zapustené drevené svietidlo woodLED Tilt, ktoré budilo nemalú pozornosť u laickej i odbornej verejnosti. Jeho variabilita náklonu alebo zapustenia dáva zákazníkovi mnoho možností ako si prispôsobiť svietidlo podľa svojich predstáv. Subtílny okraj svietidla nenápadne zapracovaný do sadrokartónového stropu vytvorilo dokonalú súhru prírodných materiálov a modernej bielej farby. Vnútorný korpus je taktiež upravený rovnakou drevenou dýhou ako samotné svietidlo a umocňuje vplyv prírodných materiálov na výsledné riešenie.

woodLED na výstave Nábytok a Bývanie 2016 v Nitre
woodLED na výstave Nábytok a Bývanie 2016 v Nitre

woodLED na výstave Nábytok a Bývanie 2016 v Nitre
woodLED na výstave Nábytok a Bývanie 2016 v Nitre

 
Oficiálnu výstavnú premiéru na Slovensku mala aj patentovo chránená LED technológia LEDCO MATRIX, pre celoplošné podsvietenie Barrisolov a svetelných stropov, prípadne iných veľkoplošných materiálov. Systém sa vyznačuje vysokou efektívnosťou až 160lm/W pri jednoduchom napájaní s konštantným napätím 24V DC, čo umožňuje jednoduché riadenie pomocou bežne dostupných ovládačov a riadiacich členov. Ďalším nemenej dôležitým kritériom bolo kvalita svetla a prevádzková spoľahlivosť celého systému, nakoľko je umiestnený pod ťažko dostupné a rozoberateľné materiály. Následný servisný zásah by bol veľmi nákladný a musela by ho prevádzať autorizovaná firma. Na odborne nainštalovaný LED systém ponúkame 5 ročnú záruku.
Počas návrhu celého systému boli preskúmané všetky technológie dostupné pre celoplošné podsvietenie a dospeli sme k názoru, že boli príliš časovo a technologicky náročné na montáž, pri čom môže vzniknúť veľké množstvo chýb a dvojnásobná cena montáže. Pri porovnaniach počas reálnych montáži bola odhadnutá polovičná časová úspora.
LEDCO MATRIX - patentovaný systém na celoplošné podsvietenie Barrisolov.
LEDCO MATRIX – patentovaný systém na celoplošné podsvietenie Barrisolov.

 
Výstavný stánok bol postavený v spolupráci značky EasyBoard, ktorý vyrába namieru frézovaný sadrokartón. Technológie a iné zručnosti boli odprezentované priamo na našej stene.