+421 948 708 008
ledco@ledco.sk

CoeLux

CoeLux® Srl je high-tech spoločnosť založená v roku 2009 so sídlom v ComoNExT Technology Park neďaleko známeho jazera Como v Taliansku.

Naším poslaním je podporovať inovatívne riešenia pre osvetlenie, architektúru a realitný priemysel s cieľom vytvoriť vnímanie mimoriadne širokého priestoru pomocou reprodukcie skutočných optických atmosférických javov v interiéri.

Naše jedinečné systémy CoeLux® reprodukujú skutočný efekt prirodzeného slnečného žiarenia, ktoré preniká otvorom v integrovanom strope. Vytvárame realistické slnko obklopené jasnou tmavomodrou oblohou.

Systém funguje vďaka kombinácii troch základných elementov:

  • Špičkovej LED technológii, ktorá reprodukuje spektrum, smer a jas slnečného svetla,
  • optickému systému, ktorý reprodukuje nekonečnú vzdialenosť oblohy a samotné slnko
  • a milimeter hrubému nanoštruktúrovanému materiálu, ktorý vytvára Rayleighov rozptyl pre imitáciu slnka a prechod lúčov atmosférou.

Oslnené objekty sa rozžiaria vo výnimočnom svetle vrhajúcom ostré nebesky modré tiene.

Generálny riaditeľ a zakladateľ spoločnosti Prof. Paolo Di Trapani: „CoeLux® systémy reprodukujú virtuálny zážitok zo slnka a oblohy. Najmä v podzemnom prostredí je efekt taký silný, že môže radikálne zmeniť naše vnímanie reality. Umožňuje nám znovu objaviť prirodzenosť a svetlo v skutočnom svete úplne novým a prekvapivým spôsobom“.

Výsledok je dosiahnutý vďaka komplexnej spolupráci medzi tímami výskumníkov v oblasti optickej fyziky, chémie, materiálovej vedy, architektúry a dizajnu.

CoeLux získal niekoľko prestížnych medzinárodných ocenení ako napríklad:

  • Technology Pioneer 2015 award, kde bol ocenený Svetovým ekonomickým fórom
  • FX Awards v kategória Svetelné produkty
  • V roku 2016 získal CoeLux ocenenie Lux Awards Middle East v kategórii „Špeciálna cena porotcov za technológiu“.

CoeLux „Zažite oblohu“ (Experience the Sky).