+421 948 708 008
ledco@ledco.sk

Apartmánový dům se svítidly Foscarini

Ve spolupráci s ateliérem A.dom a paní architektkou Viskupičovou jsme vypracovali komplexní návrh osvětlení apartmánového domu, který probíhal kompletní rekonstrukcí interiéru a exteriéru.

  • Architekt: A.DOM
  • Realizátor: ELCOMP Nitra
  • Datum realizace: 2018

Hlavným nosným prvkom osvetlenia v spálniach, v obývacích a spoločných priestoroch sa stali svietidlá značky Foscarini – dizajnová rada DIESEL. Pri výbere svietidiel sme využili kompletný rad uvedenej značky od nástenných, závesných, až po stojanové svietidlá. Vkusne doplnili interiér ladený v pestrých farbách a ich textilná časť tienidla to len zvýraznila. V schodiskovej časti sme boli nútený vyrobiť nástennú konzolu na zavesenie ich svietidla, nakoľko z tejto rady svietidiel nástennú verziu neponúkali. Taktiež v spoločných priestoroch sme dotvorili štýlový stojan na závesné svietidlo a otočili sme ho smerom nahor.

Ďalšie funkčné osvetlenie vstupných a kúpeľňových priestorov apartmánových jednotiek sme na mieru vytvorili z hliníkových LED profilov. V stropnej časti sme použili zapustené ALU profily a na stenu nad zrkadlá špeciálne obojstranné nástenné ALU profily. Do nich sme vybrali vhodné LED pásy v rozličných výkonoch.

Pre večerné chvíle bolo vytvorené takzvané doplnkové nepriame osvetlenie kvalitnými LED pásmi pod drevenými obkladmi stropov, ale aj priamo na drevených trámoch v podkrovných izbách. Taktiež sa nezabudlo na lokálne osvetlenie skriniek a poličiek. Výhodou nepriameho osvetlenia je svetelná pohoda bez priameho ožarovania zo silných svetelných zdrojov.

Ďalšou úlohou bolo vytvoriť tématické osvetlenie wellness priestorov. Nakoľko sa objekt nachádza vo vinárskej oblasti a dokonca aj v jeho areáli sa nachádzajú vinice, stropné časti sa navrhli z materiálov a tvarov podľa vinných sudov. Tu sa taktiež využilo nepriame osvetlenie pomocou LED pásov a pohľad do stropnej časti sme spríjemnili s malými LED bodmi ktoré napodobňujú hviezdne nebo.

V exteriéri sa večerné osvetlenie vytvorilo s použitím exteriérových svietidiel značky Philips, v kombinácii  s nástennými svietidlami a popri chodníkoch a príjazdových ciest so stĺpikovými svietidlami.

V projektu použité