Verejné a pouličné LED osvetlenie

Spoločnosť LEDCO s.r.o. sa venuje návrhom a realizácii pouličného i verejného osvetlenia s progresívnou a flexibilnou LED technológiu, prípadne s použitím výbojových svetelných zdrojov. Zameriavame sa predovšetkým na hospodárnu prevádzku a rýchlu návratnosť projektov verejného osvetlenia.
Z pouličných svietidiel preferujeme najmä osvedčené značky ako sú Philips, General Electrics, Lumenia, OMS, …
Pri LED pouličnom osvetlení vieme poskytnúť záruku na 3 roky, 5 rokov, prípadne aj na svetelný a napäťový zdroj. A záruku 10 rokov na mechanické časti svietidla.
led-poulicne-svietidlo-lumenia-elum-75w-philips-rebel-led-ledco
Za pomoci prepracovanej elektroniky je možné riadiť svetelnú sústavu z jedného miesta. Monitorovacie zariadenie môže byť pripojené priamo v internej sieti (pouličného osvetlenia), alebo k externej sieti, čím je možné sledovať prevádzkové parametre sústavy osvetlenia, prípadne meniť parametre podľa požiadaviek prevádzkovateľa. Sústavu je môžné diaľkovo spínať i meniť jej výkonové parametre. Obsluha verejného osvetlenia môže cez príslušný program sledovať napríklad i teplotu jednotlivých zariadení v sieti, čím sa dajú odhaliť určité anomálie a zasiahnuť bez potreby vizuálnej a fyzickej kontroly jednotlivých zariadení v sústave.
Pomocou jednoduchého a prehľadného softvérového rozhrania je možné nastavovať spínanie jednotlivých častí pouličného osvetlenia v závislosti od času alebo informácie z meteo-stanice. Podľa potreby je možné stmievať málo frekventované úseky v nočných hodinách. Vedľajšie cesty a chodníky môžu byť napr. od 24:00 osvetlené na 70%, od 3:00 na 50% a opäť ráno o 5:00 na 70%.
Systém dokáže jednoduchým spôsobom odstrániť problém s predimenzovaním svetelnej sústavy pre dodržanie žiadanej osvetlenosti počas celej doby životnosti svietidiel. Ak je sústava nadhodnotená o 30%, s tým, že na konci svojej životnosti bude spĺnať 100% požiadavky na osvetlenosť, v systéme sa jednoducho nastaví zníženie svietivosti o adekvátnu hodnotu a v čase sa bude rokmi pridávať. Týmto spôsobom opäť ušetríte náklady na energie spojené s predimenzovaním osvetľovacej sústavy.
Takýmto sofistikovaným riadením pouličného osvetlenia môže vaša sústava ušetriť nemalé finančné náklady na elektrickú energiu, ktoré môžu iba riadením dosiahnuť 20-30% úsporu elektrickej energie. V kombinácii s LED technológiu sa môžete dostať v niektorých prípadoch aj na 70% úspory oproti zastaraným svetelným sústavám.
eco-lum-software-inteligentne-riadenie-poulicneho-osvetleniainteligentne-verejne-led-osvetlenie-uspora-energie