osvetlenie zdravotníckych zariadení

Osvetlenie v zdravotníckych zariadeniach

Rôznorodosť prostredia v zdravotníckych zariadeniach spôsobuje, že osvetlenie takýchto priestorov sa stáva zložitou výzvou.
Stručne povedané, osvetlenie zdravotníckych zariadení musí brať do úvahy nasledujúce požiadavky:

PACIENTI

Vhodný návrh osvetlenia spolu so správnym výberom svietidiel je nevyhnutný pre vytvorenie prostredia, ktoré napomôže k uzdraveniu pacienta. Správne prostredie môže ovplyvniť náladu a vnímanie a rovnako môže ovplyvniť kritické chemické reakcie v tele pacienta. Konštrukcia svietidiel musí tiež brať do úvahy možné šírenie infekcií. Minimalizovanie vodorovných povrchov pre zníženie usádzania sa prachu a uľahčenie čistenia a údržby.
osvetlenie zdravotníckych zariadení

ZAMESTNANCI

Osvetlenie musí umožniť zamestnancom vykonávanie vizuálnych úloh v nemocnici od vyšetrenia po nočné pozorovanie. Správne osvetlenie môže tiež zlepšiť pohodu zamestnancov a napomôcť zamestnancom vážiť si ich pracovisko.
osvetlenie zdravotníckych zariadení

ŽIVOTNÉ PROSTREDIE

Zdravotnícke organizácie sú odhodlané byť lídrami medzi udržateľnými a nízko uhlíkovými organizáciami. Nie je to len o environmentálnej a finančnej politike samotnej zdravotníckej organizácie, ale aj o výbere dodávateľov s cieľom znižovať emisie uhlíka do atmosféry.

ORGANIZÁCIA

Využívanie energeticky účinného osvetlenia môže hrať veľkú úlohu pri znižovaní účtov za energiu s typickou návratnosťou investícií do päť rokov (vo veľa prípadoch aj nižšou) len za úspory na energiách. Efektívnosť údržby ovplyvňuje výber vhodných existujú prijatím LED svietidiel a použitých technológií, napríklad hlásenie chybového stavu svietidiel či ľahko vymeniteľné komponenty ako sú napájacie zdroje, optické prvky či plošné spoje s LED diódami.

NÁVŠTEVNÍCI

Osvetlenie musí prispievať k celkovému pohodliu prostredia, bezpečnosti a kvality pre návštevníkov. Môže tiež pomôcť povzbudiť pozitívny pocit z ich návštevy.
osvetlenie zdravotníckych zariadení
Naša spoločnosť Vám ponúka profesionálne riešenia od renomovaného Britského výrobcu svietidiel THORLUX.
Prezrite si brožúru venovanú osvetleniu zdravotníckych zariadení a neváhajte nás kontaktovať s prípadnými otázkami či dopytmi.