Osvetlenie regálov a skladových priestorov

Osvetlenie regálov a skladových priestorov

V skladoch musí byť každý priestor dobre využitý. To vedie k úzkym uličkám s niekedy veľmi vysokými policami na oboch stranách. Nie je pochýb o tom, že výškové regály sú praktické a ekonomické, ale je ťažké ich rovnomerne osvetliť. Za týmto účelom využívame pri takomto type regálového skladu špeciálne úzke a asymetrické optiky, ktoré rovnomerne rozdeľujú svoje svetlo po celej výške regálov a zabezpečujú ľahkú identifikáciu tovaru s dostatočne vysokou úrovňou vertikálneho osvetlenia.
Osvetlenie regálov a skladových priestorov
Vzhľadom na skutočnosti, že skladovacie priestory sa zvyčajne využívajú iba na krátky čas, je vhodné integrovať do systému aj rôzne senzory a logiku, čím reagujeme na prítomnosť obsluhy či denného svetla a reagujeme na tieto podnety reguláciou úrovne osvetlenia v jednotlivých častiach skladu. Pri takýchto aplikáciách využívame či už patentovaný systém SmartScan od spoločnosti Thorlux, alebo DALI riadenie či iné inteligentné KNX alebo Loxone systémy.
Týmto spôsobom je možné ušetriť nemalé finančné prostriedky na elektrickú energiu, zvýšiť komfort zamestnancom a aj predĺžiť životnosť samotným LED svietidlám.
Osvetlenie regálov a skladových priestorov
Rovnako je dôležité prihliadať na bezpečnosť pri práci najmä pri manipulácii s vysokozdvižnými vozíkmi, k čomu prispieva dobre navrhnuté osvetlenie. V skladoch sa pre osvetlenie často používajú priemyselné svietidlá, ak si to vyžadujú zvýšené nároky na odolnosť voči vplyvom prostredia (napr. v mraziarňach, neizolovaných prístreškoch, a podobne).
Naša spoločnosť Vám ponúka profesionálne riešenia od renomovaného Britského výrobcu svietidiel THORLUX. Prezrite si sekciu venovanú osvetleniu skladových priestorov.
V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať.