LED trubica - úsporná náhrada za lineárnu žiarivku

LED trubice – úsporná alternatíva za lineárne žiarivky

LED trubice sú určené na priamu výmenu zastaraných neónov (lineárnych žiariviek) za energeticky úspornejšie LED svietidlá s dlhou životnosťou. Vhodné sú najme do priestorov s veľmi dlhou dobou svietenia, prípadne do spínaných okruhov, kde prinášajú nemalé zníženie prevádzkových nákladov. Ideálne do priemyselných hál, krytých parkovacích plôch, obchodných a kancelárskych priestorov a iných.
 
Po výmene starých „neónových“ žiariviek za moderné LED diódové trubice môžete dosiahnuť energetickú úsporu až 60% a viac. V súčasnosti dosahujú LED trubice účinnosť aj viac než 165lm/W, čím ďaleko presahujú možnosti žiarivkových trubíc. Ekonomická návratnosť výmeny zastaraných neónov za LED riešenie môže byť dokonca menej než 2 roky. Všetko závisí od viacerých faktorov, najmä od typu pôvodných lámp, odrazových reflektorov, svetelných difúzorov a zvoleného systému efektívneho osvetlenia. Jedným z rozhodujúcich parametrov pri výpočte návratnosti je aj doba svietenia (počet hodín svietenia za deň) a náklady na údržbu.
 
Naša spoločnosť je výhradným distribútorom jedných s najmodernejších LED trubíc na našom trhu. Ako svetelný zdroj používajú LED diódy od spoločnosti Epistar. Majú zabezpečený výborný odvod tepla, ako aj veľmi dobrú distribúcia svetla. Tú zabezpečuje vysoko kvalitný polykarbonátový difúzor (plastový kryt) so sofistikovaným tvarom pre zabezpečenie lepšej smerovej charakteristiky než je pri bežne predávaných trubiciach.
 
Veľmi kvalitný napájací zdroj je zárukou bezporuchového chodu. Nekvalitný zdroj je „kameňom úrazu“ lacnejších riešení!

  • K dispozícii sú trubice s päticami T8 a dĺžky 150cm, 120cm, 90cm a 60cm.
  • Napájacie napätie: 95 – 265V AC / 50Hz.
  • Osvetľovací uhol: 120°, 140° a > 230°
  • Priemer: 28mm
  • CRI Index farebného podania: Ra> 80
  • Vo farbách: studená biela (5500K – podobné klasickej farbe žiariviek, ekvivalent 855), neutrálna biela (4500K, ekvivalent 845), teplá biela (3000K – približne ako volfrámová žiarovka, ekvivalent  830)

 

LED trubica - úsporná náhrada za lineárnu žiarivku
LED trubica – úsporná náhrada za lineárnu žiarivku