LED panely do kazetových stropov

Svetelné LED panely ponúkané spoločnosťou LEDCO s.r.o. sú vynikajúcim riešením pre osvetlenie kancelárskych a spoločenských priestorov, pre osvetlenie chodieb, vstupných hál či pracovísk.
Svojím „čistým“ prevedením nepôsobia rušivým dojmom. Neobsahujú žiadne odhalené či reflexné oku neľahodiace plochy. Na rozdiel od kaziet so žiarivkovými trubicami, kde si čistenie vyžaduje značné úsilie, je vďaka svojmu prevedeniu možné LED panely ľahko čistiť (stačí pretrieť polymetylmetakrylátový PMMA kryt mokrou handrou).

V porovnaní s kazetovými svietidlami osadenými žiarivkovými trubicami dosahujú svetelné LED panely úsporu elektrickej energie až 50% (power factor >0.9) popri extrémne dlhej životnosti, ktorá môže byť aj 3-krát dlhšia než u konvenčného riešenia (až do 50 000h pri poklese svietivosti max. o 30%). Dostupné sú svetelné odtiene 3700K (teplá biela), 5300K (neutrálna biela), 6500K (chladná biela).
LED panely sú vhodné pre montáž do kazetových stropov so štandardnými rozmermi kaziet (300 x 300 mm, 336 x 336 mm, 595 x 595 mm, 619 x 619 mm, 638 x 638 mm). V tomto prípade sa LED kazeta jednoducho vloží do otvoru v pripravenej stropnej mriežke. Panely je možné ľahko zavesiť na oceľové lanká, prípadne zapustiť priamo do sadrokartónu so zodpovedajúcim montážnym otvorom.

Svetelné panely sa dajú ovládať klasickým spôsobom: zapnúť/vypnúť (spínaním napájania 230V/50Hz). Pre náročnejších sú panely obdarené sofistikovanými funkciami riadenia. Samozrejmosťou je riadenie intenzity s použitím IR diaľkového ovládača jednotlivých panelov. Pre spoločné či segmentové riadenie spínania a intenzity sú dostupné komunikačné protokoly: DALI, 0-10V, 1-10V a DMX-512.

led_panel_kazetovy_strop_slim_09 led_panel_kazetovy_strop_slim_02 www.zeitwand.de led_panel_kazetovy_strop_slim_08 led_panel_kazetovy_strop_slim_05 led_panel_kazetovy_strop_slim_06

Pre profesionálne riešenie odporúčame štandard DMX, pri ktorom vieme adresovať požiadavky konkrétnemu svietidlu z celej sústavy a tým riadiť z jedného miesta každé svietidlo samostatne. Panely sa prepoja sériovo komunikačným vedením, to znamená, že nie je nutné priviesť riadiaci signál z centrálnej jednotky samostatným vedením na každý panel, ale panely sú prepájané postupne jeden za druhým. V praxi to znamená, že pri použití napr. 10 LED panelov pripojíme všetky na jedno napájacie vedenie. Následne poprepájame jednotlivé svietidlá komunikačným káblom a z ovládacieho panelu môžeme ihneď ovládať jednotlivo každé z desiatich svietidiel bez nutnosti 10 samostatných spínačov. Navyše máme aj možnosť stmievania, a to všetko z jedného riadiaceho panelu.